Newsletter

Jeżeli jesteś zainteresowany naszymi produktami, chcesz dowiedzieć się więcej lub chciałbyś otrzymywać informacje z naszej strony o nowościach i promocjach, dopisz swój e-mail do naszej bazy:

Kontakt

FAQ

Czy opakowania Pharmapack są drogie?

Opakowania Pharmapack nie są kosztem obniżającym rentowność apteki. W porównaniu z ceną jednostkową, np. opakowań szklanych, opakowania Pharmapack są jednostkowo droższe, ale gdy doliczyć wskazane procedury mycia i sterylizacji szkła i związane z nimi koszty, przewaga opakowań tradycyjnie stosowanych w recepturze znika, a gdy doda się jeszcze lepszą wytrzymałość mechaniczną i gwarancję sterylności potwierdzoną testem jakości, którego żadna apteka nie wykonuje, przewaga oferowanych opakowań jest już znacząca.

Jakie są zalety opakowań Pharmapack?

Opakowania Pharmapack są gotowe „od zaraz” do użycia w recepturze, gdyż zaoszczędzają czas i koszty związane z myciem wstępnym, zasadniczym, suszeniem, kompletowaniem z nakrętką oraz sterylizacją wymaganą do jałowej postaci leku. W warunkach aptecznych trudniejsze jest zapewnienie sterylności, którą osiąga się termicznie w suszarce ex tempore (szczególnie w przypadku wyjaławiania zakraplaczy plastikowych do kropli ocznych). Dajemy gwarancję sterylności każdego z opakowań potwierdzoną testem jakości wykonanej serii opakowań.

Inne zalety opakowań Pharmapack, w porównaniu z opakowaniami szklanymi, to mniejsza waga oraz większa odporność mechaniczna bez możliwości stłuczenia. Produkowane są w postaci gotowych zestawów do bezpośredniego użycia, mających na celu usprawnienie pracy w recepturze.

Czy opakowania Pharmapack są refundowane?

Opakowania Pharmapack są refundowane. Na koszt leku recepturowego składa się wartość zużytych składników, koszt wykonania leku - tzw. „taksa laborum”, oraz wartość opakowań (paragraf 4 pkt. 2 rozporządzenia w sprawie leku recepturowego: Dz.U.z 16 listopada 2012 poz.1259 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 6 listopada  2012 r. w sprawie  leków, które mogą być traktowane jako surowce farmaceutyczne przy sporządzaniu leków recepturowych).


Nasze atuty