Opakowania Pharmapack nie są kosztem obniżającym rentowność apteki. W porównaniu z ceną jednostkową, np. opakowań szklanych, opakowania Pharmapack są jednostkowo droższe, ale gdy doliczyć wskazane procedury mycia i sterylizacji szkła i związane z nimi koszty, przewaga opakowań tradycyjnie stosowanych w recepturze znika, a gdy doda się jeszcze lepszą wytrzymałość mechaniczną i gwarancję sterylności potwierdzoną testem jakości, którego żadna apteka nie wykonuje, przewaga oferowanych opakowań jest już znacząca.
FAQ
Czy opakowania Pharmapack są drogie?
Jakie są zalety opakowań Pharmapack?
Opakowania Pharmapack są gotowe „od zaraz” do użycia w recepturze, gdyż zaoszczędzają czas i koszty związane z myciem wstępnym, zasadniczym, suszeniem, kompletowaniem z nakrętką oraz sterylizacją wymaganą do jałowej postaci leku. W warunkach aptecznych trudniejsze jest zapewnienie sterylności, którą osiąga się termicznie w suszarce ex tempore (szczególnie w przypadku wyjaławiania zakraplaczy plastikowych do kropli ocznych). Dajemy gwarancję sterylności każdego z opakowań potwierdzoną testem jakości wykonanej serii opakowań.
Inne zalety opakowań Pharmapack, w porównaniu z opakowaniami szklanymi, to mniejsza waga oraz większa odporność mechaniczna bez możliwości stłuczenia. Produkowane są w postaci gotowych zestawów do bezpośredniego użycia, mających na celu usprawnienie pracy w recepturze.
Czy opakowania Pharmapack są refundowane?
Opakowania Pharmapack są refundowane. Na koszt leku recepturowego składa się wartość zużytych składników, koszt wykonania leku - tzw. „taksa laborum”, oraz wartość opakowań (paragraf 4 pkt. 2 rozporządzenia w sprawie leku recepturowego: Dz.U.z 16 listopada 2012 poz.1259 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 6 listopada 2012 r. w sprawie leków, które mogą być traktowane jako surowce farmaceutyczne przy sporządzaniu leków recepturowych).